PRESENTATION DAY 2019
DIV 1 and Club Champion Sienna Clarke
Gross R/Up Liz Cullen
Nett Winner Lois Dwyer
Nett R/Up Julie Kemp
DIV 2 Winner Dell Buckley
Gross R/Up Trish Dyball
Nett Winner Yvonne Potts
Nett R/Up Bev Sevens
DIV 3 Winner Wendy Stevenson
Gross R/Up Catherine Hayward
Nett Winner Kerry Coulter
Nett R/Up Pat Maidment
Veterans Championships
Winner Wendy Stevenson
R/U Lois Dwyer
DIV 1 and Club Champion Sienna Clarke
Gross R/Up Liz Cullen
Nett Winner Lois Dwyer
Nett R/Up Julie Kemp
DIV 2 Winner Dell Buckley
Gross R/Up Trish Dyball
Nett Winner Yvonne Potts
Nett R/Up Bev Sevens
DIV 3 Winner Wendy Stevenson
Gross R/Up Catherine Hayward
Nett Winner Kerry Coulter
Nett R/Up Pat Maidment
Veterans Championships
Winner Wendy Stevenson
R/U Lois Dwyer
Foursomes Championships
Champions Jenny Hartman/Liz Cullen
Div 1 Gross R/up Julie Kemp/Vicki Critcher
Div 1 Nett Winners Vicki Diefenbach/Lois Dwyer
Div 1 Nett R/up Trish Dyball /Deb Reynolds
Div 2 Winners Wendy Stevenson/Rhonda Whiddon
Div 2 R/up Jan Wong/Beryl Donovan
Div 2 Nett Winners Lesley Griffiths/Dell Buckley
Div 2 Nett R/up Deb Glover/Ellen Glanville
Champions Jenny Hartman/Liz Cullen
Div 1 Gross R/up Julie Kemp/Vicki Critcher
Div 1 Nett Winners Vicki Diefenbach/Lois Dwyer
Div 1 Nett R/up Trish Dyball /Deb Reynolds
Div 2 Winners Wendy Stevenson/Rhonda Whiddon
Div 2 R/up Jan Wong/Beryl Donovan
Div 2 Nett Winners Lesley Griffiths/Dell Buckley
Div 2 Nett R/up Deb Glover/Ellen Glanville
4BBB Championships
Winners MyraKara /Tracey Elliott
R/up Lyndy Russell/Chrissy Black
NSW Vets Country Championship
Div 1 Gross Liz Cullen
Div 1 Nett Julie Kemp
Div 2 Gross Sandra Gonzalez
Div 2 Nett Jill Bussell
Div 3 Gross Wendy Stevenson
Div 3 Nett Chrissy Black
Senior Vet Pam Johnson
Mabel Mackenzie Brooch
Div 1 Jenny Hartman
Div 2 Myra Kara
Div 3 Lesley Griffiths
Senior Vet Gloria Ardouin
Winners MyraKara /Tracey Elliott
R/up Lyndy Russell/Chrissy Black
NSW Vets Country Championship
Div 1 Gross Liz Cullen
Div 1 Nett Julie Kemp
Div 2 Gross Sandra Gonzalez
Div 2 Nett Jill Bussell
Div 3 Gross Wendy Stevenson
Div 3 Nett Chrissy Black
Senior Vet Pam Johnson
Mabel Mackenzie Brooch
Div 1 Jenny Hartman
Div 2 Myra Kara
Div 3 Lesley Griffiths
Senior Vet Gloria Ardouin
PUTTING COMPETITION
Div 1 Winner Myra Kara
Div 2 Winner Catherine Hayward
Div 3 Winner Pat Maidment
ECLECTIC
Div 1 Winner Liz Cullen
Div 2 Winner Myra Kara
Div 3 Winner Ellen Glanville
18 HOLE POINTSCORE
Div 1 Winner Liz Cullen
Div 2 Winner Joan Davoren
Div 3 Winner Pat Maidment
Veteran Winner Joan Davoren
Div 1 Winner Myra Kara
Div 2 Winner Catherine Hayward
Div 3 Winner Pat Maidment
ECLECTIC
Div 1 Winner Liz Cullen
Div 2 Winner Myra Kara
Div 3 Winner Ellen Glanville
18 HOLE POINTSCORE
Div 1 Winner Liz Cullen
Div 2 Winner Joan Davoren
Div 3 Winner Pat Maidment
Veteran Winner Joan Davoren
MARJ & WALLY THOMPSON MEMORIAL TROPHY
Winner Myra Kara
PLAYERS TROPHY Dell Buckley
GOBBLERS TROPHY Myra Kara
JOY REED TROPHY and ROUND ROBIN: Sussex Inlet
COUNTRY CLUB CUP: Annette Worth - Kiama
2019 PENNANT PLAYERS Gold Pennant Team
Julie Kemp (Captain), Deb Weeks, Liz Cullen, Jenny Hartman, Kerry Mayer, & Vicki Critcher
Silver Pennant Team
Vicki Diefenbach (Captain), Jill Bussell, Sue Hamilton, Judi Nethery, , Lois Dwyer , Val Kotlash, Myra Kara, Bev Stevens, Dell Buckley
ROUND ROBIN PLAYERS
Lois Dwyer, Lynn Dunn, Jean O'Brien, Chrissie Black, Val Earing, Vicki Critcher, Deb Glover, Jill Bussell, Judi Nethery, Trish Dyball, Bridget Sant.
Winner Myra Kara
PLAYERS TROPHY Dell Buckley
GOBBLERS TROPHY Myra Kara
JOY REED TROPHY and ROUND ROBIN: Sussex Inlet
COUNTRY CLUB CUP: Annette Worth - Kiama
2019 PENNANT PLAYERS Gold Pennant Team
Julie Kemp (Captain), Deb Weeks, Liz Cullen, Jenny Hartman, Kerry Mayer, & Vicki Critcher
Silver Pennant Team
Vicki Diefenbach (Captain), Jill Bussell, Sue Hamilton, Judi Nethery, , Lois Dwyer , Val Kotlash, Myra Kara, Bev Stevens, Dell Buckley
ROUND ROBIN PLAYERS
Lois Dwyer, Lynn Dunn, Jean O'Brien, Chrissie Black, Val Earing, Vicki Critcher, Deb Glover, Jill Bussell, Judi Nethery, Trish Dyball, Bridget Sant.